Україна
місцеве самоврядування
Богинівська сільська рада
Синельниківський район Дніпропетровська область
НАКАЗ
від 20 липня 2025р. № 5
Про затвердження Інструкції щодо складання прогнозу бюджету Брагинівської сільської територіальної громади
Опубліковано 20 липня 2025

Відповідно до статті 75¹ Бюджетного кодексу України, наказу Міністерства фінансів України від 02.07.2021 року № 314 (із змінами), керуючись Положенням про фінансовий відділ Брагинівської сільської ради, з метою запровадження середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні

НАКАЗУЮ:

Затвердити Інструкцію щодо складання прогнозу бюджету Брагинівської сільської територіальної громади.

Головному спеціалісту – бухгалтеру Наталі РЕЗНІЧЕНКО забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному сайті сільської ради.

Визнати таким, що втратив чинність наказ начальника фінансового відділу від 20.07.2021 № 14 «Про затвердження Інструкції щодо складання прогнозу бюджету Брагинівської територіальної громади».

Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.


Начальник відділу Наталя ТИМЧЕНКО


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ начальника

фінансового відділу

Брагинівської сільської ради

від 20.07.2025 № 5



ІНСТРУКЦІЯ

щодо складання прогнозу бюджету

Брагинівської сільської територіальної громади


І. Загальні положення


1. Ця Інструкція розроблена відповідно до абзацу другого частини першої статті 75¹ Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс).

2. Ця Інструкція регламентує основні положення про складання, розгляд та схвалення прогнозу місцевого бюджету, правила складання прогнозу місцевого бюджету, порядок заповнення Типової форми прогнозу місцевого бюджету та додатків до неї, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2021 № 314 (із змінами).

3. У цій Інструкції терміни вживаються у значенні, наведеному в Кодексі та інших нормативно-правових актах, що регламентують бюджетний процес.

4. Прогноз місцевого бюджету складається з урахуванням основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України та основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку відповідної адміністративно - територіальної одиниці на середньостроковий період, Бюджетної декларації, особливостей складання розрахунків до прогнозів місцевих бюджетів, доведених Мінфіном, Стратегії розвитку громади.

5. Прогноз місцевого бюджету складається з використанням автоматизованої інформаційно-аналітичної системи.

6. У прогнозі місцевого бюджету зазначаються дані:

за попередній бюджетний період (звіт) - дані річного звіту за попередній бюджетний період, наданого органами Казначейства (далі - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період);

на поточний бюджетний період (затверджено) - показники, затверджені розписом місцевого бюджету на поточний бюджетний період (з урахуванням усіх внесених змін станом на 01 липня року, що передує плановому) (далі - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період);

на середньостроковий період (план) - показники за видами надходжень, видатків та надання кредитів з місцевого бюджету на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди, визначені на основі загальних орієнтовних граничних показників і які є основою для складання проєкту місцевого бюджету на наступний бюджетний період (далі - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий період).

7. Усі вартісні показники прогнозу місцевого бюджету в національній валюті наводяться у гривнях, з округленням до цілого числа.

8. У прогнозі місцевого бюджету код та найменування:

місцевого бюджету зазначаються відповідно до Довідника місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28 грудня 2009 року № 1539 (із змінами) (далі - код бюджету);

видів надходжень місцевого бюджету - відповідно до Класифікації доходів бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11, Класифікації фінансування бюджету за типом кредитора, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11, Класифікації фінансування бюджету за типом боргового зобов’язання, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11, та відповідно до Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 (із змінами) (у частині повернення кредитів до бюджету);

видатків та надання кредитів з місцевого бюджету - відповідно до Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 (із змінами), Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11, Економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11, та Класифікації кредитування бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11.

головних розпорядників коштів згідно з Типовою відомчою класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793, та установчими документами.



II. Основні положення про складання, розгляд та схвалення прогнозу

місцевого бюджету


1. Прогноз місцевого бюджету складається щороку.

2. Процес складання прогнозу місцевого бюджету здійснюється учасниками бюджетного процесу відповідно до вимог бюджетного законодавства.

3. Прогноз місцевого бюджету складається на основі поданих головними розпорядниками бюджетних коштів бюджетних пропозицій. Підготовлений прогноз місцевого бюджету фінансовий відділ Брагинівської сільської ради (далі - фінвідділ) подає виконавчому комітету сільській раді не пізніше 15 серпня року, що передує плановому.

4. Виконавчий комітет сільської ради відповідно до норм статті 75¹ Кодексу забезпечують:

розгляд поданого фінвідділом прогнозу місцевого бюджету;

схвалення прогнозу місцевого бюджету не пізніше 01 вересня року, що передує плановому, в установленому законодавством порядку;

подання у п’ятиденний строк з дня схвалення прогнозу місцевого бюджету разом із фінансово-економічним обґрунтуванням до сільської ради для розгляду у порядку, визначеному сільською радою;

оприлюднення у п’ятиденний строк після схвалення прогнозу місцевого бюджету на сайті сільської ради або в інший спосіб відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

З дня схвалення прогнозу місцевого бюджету втрачає чинність прогноз місцевого бюджету, схвалений у попередньому бюджетному періоді.

5. Прогноз місцевого бюджету у п’ятиденний строк після його схвалення виконавчим комітетом сільської ради фінвідділ подає з використанням автоматизованої інформаційно-аналітичної системи, до Мінфіну для зведення показників місцевих бюджетів на середньостроковий період.


III. Правила складання прогнозу місцевого бюджету


1. Фінвідділ спільно з іншими головними розпорядниками бюджетних коштів складає прогноз місцевого бюджету згідно з Типовою формою прогнозу місцевого бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2021 № 314 (із змінами).

2. Прогноз місцевого бюджету містить текстову частину та додатки, які є невід’ємною складовою частиною цього прогнозу.

3. Текстова частина складається з восьми розділів, які містять положення, визначені частиною сьомою статті 75¹ Кодексу, що включають показники і положення, необхідні для складання проекту рішення про місцевий бюджет на планований бюджетний період.

4. Нумерація розділів та пунктів текстової частини прогнозу місцевого бюджету, а також додатків до прогнозу місцевого бюджету здійснюється у числовій послідовності.

5. Додатки заповнюються та додаються до прогнозу місцевого бюджету виключно за наявності інформації, яка міститься у цих додатках. У разі відсутності інформації, необхідної для заповнення будь-якого з додатків, порядок додатків та нумерація, визначена Типовою формою прогнозу місцевого бюджету, не змінюються, а також зазначається інформація про відсутність таких додатків.

6. У прогнозі місцевого бюджету та додатках до нього зазначаються всі передбачені в них відомості (показники).




IV. Порядок підготовки текстової частини прогнозу місцевого бюджету та додатків до нього


1. У розділі I «Загальна частина» зазначається загальна інформація щодо прогнозу місцевого бюджету як документа середньострокового бюджетного планування.

2. У розділі II «Основні прогнозні показники економічного та соціального розвитку» зазначається інформація щодо стану економічного та соціального розвитку відповідної адміністративно - територіальної одиниці та показників, які враховані під час розроблення прогнозу місцевого бюджету.

Інформація відображається з урахуванням основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України та основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку відповідної адміністративно - територіальної одиниці, відповідно до яких підготовлено прогноз місцевого бюджету, та показників, визначених на відповідні бюджетні періоди Бюджетною декларацією, які враховано під час визначення показників прогнозу місцевого бюджету.

Фінвідділ зазначає перелік показників, які відображаються у цьому розділі, що має розкривати інформацію про сукупність усіх показників, які використано під час підготовки показників прогнозу місцевого бюджету.

3. У розділі III «Загальні показники бюджету» описується інформація щодо:

врахування положень та показників, визначених прогнозом місцевого бюджету, схваленим у попередньому бюджетному періоді;

розрахунків показників місцевого бюджету на середньостроковий період, що наведена у додатку 1 до Типової форми прогнозу місцевого бюджету.

У разі відхилення показників прогнозу місцевого бюджету від показників, визначених на відповідні бюджетні періоди прогнозом місцевого бюджету, схваленим у попередньому бюджетному періоді, за наявності умов, визначених частиною другою статті 75¹ Кодексу, необхідно зазначити детальні пояснення причин такого відхилення.

4. У розділі IV «Показники доходів бюджету» описується інформація щодо нормативно-правових актів, які є підставою для формування доходів місцевих бюджетів, впливу на показники доходів місцевого бюджету змін до нормативно - правових актів, оцінки втрат внаслідок надання пільг зі сплати податків, бази оподаткування, розрахунків показників дохідної частини місцевого бюджету на середньостроковий період, що наведена в додатку 2 до Типової форми прогнозу місцевого бюджету, підходів до прогнозування основних видів доходів тощо.

5. У розділі V «Показники фінансування бюджету, показники місцевого боргу, показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов’язань та гарантованого Автономною Республікою Крим, обласною радою, міською, селищною чи сільською територіальною громадою боргу» описується інформація щодо цілей та завдань управлінням місцевим боргом, надходжень та витрат бюджету у середньостроковому періоді, пов’язаних зі зміною обсягу боргу, оцінка боргової стійкості бюджету, обсягів та рівня щорічного боргового навантаження на бюджет, обсягів депозитів і цінних паперів, які використовуються для покриття дефіциту бюджету або визначення профіциту бюджету, що наведена у додатках З - 5 до Типової форми прогнозу місцевого бюджету, тощо.

6. У розділі VI «Показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету» зазначається інформація щодо цілей державної, регіональної та місцевої політик у відповідній сфері, реалізацію яких здійснюватимуть головні розпорядники коштів місцевого бюджету в середньостроковому періоді та показників їх досягнення, в тому числі впливу на цільову групу населення адміністративно-територіальної одиниці в середньостроковій перспективі, врахування гендерних та кліматичних аспектів, впливу на показники видатків та кредитування місцевого бюджету змін до нормативно-правових актів, змін у мережі бюджетних установ/закладів та у структурі та чисельності їх працівників, зміни кількості споживачів публічних послуг, суб’єктів кредитування та суб’єктів господарювання комунального сектору економіки, описується інформація щодо розрахунків показників видаткової частини місцевого бюджету на середньостроковий період та підходів щодо їх планування, що наведена в додатках 6 - 8 до Типової форми прогнозу місцевого бюджету тощо.

Врахування гендерних аспектів спрямовується на зменшення гендерних розривів, послаблення негативних та посилення позитивних тенденцій у відповідній сфері/галузі з огляду на забезпечення стратегічних та практичних гендерних потреб.

Під час врахування кліматичних аспектів застосовуються показники ефективності, пов’язані з питаннями адаптації до зміни клімату, відповідно до місцевих пріоритетів, спрямованих на заходи з пом’якшення кліматичних змін.

7. У розділі VII «Взаємовідносини бюджету з іншими бюджетами» зазначається інформація щодо міжбюджетних відносин та показників міжбюджетних трансфертів на середньостроковий період, необхідних для складання прогнозів інших місцевих бюджетів, зокрема щодо:

мети (кінцевий результат, якого планується досягти у процесі співробітництва з іншими органами місцевого самоврядування) очікуваних результатів та напрямів міжбюджетних відносин у розрізі галузей/сфер та форм їх реалізації;

підстав та цілей отримання міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів, що наведена у додатку 10 до Типової форми прогнозу місцевого бюджету;

підстав та цілей надання міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам, що наведена в додатку 11 до Типової форми прогнозу місцевого бюджету.

8. У розділі VIII «Інші положення та показники прогнозу бюджету» зазначаються інші показники та положення прогнозу місцевого бюджету, необхідні для складання проекту рішення про місцевий бюджет на плановий бюджетний період.

Також зазначається інформація щодо наявності/відсутності додатків до Типової форми прогнозу місцевого бюджету.

9. Додаток 1 «Загальні показники бюджету» містить інформацію щодо доходів (з міжбюджетними трансфертами), фінансування, повернення кредитів та усього за розділом I (з розподілом на загальний та спеціальний фонди, у тому числі публічні інвестиції) і видатків (з міжбюджетними трансфертами), надання кредитів та усього за розділом II (з розподілом на загальний та спеціальний фонди);

у графах 1, 2 зазначаються порядковий номер та найменування показника;

у графі 3 (20 рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 4 (20 рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 5 - 7 (20 рік (план)) - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.

Загальний обсяг доходів у графах 3 - 7 у рядках «Доходи (з міжбюджетними трансфертами), у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» має дорівнювати показникам доходів (з міжбюджетними трансфертами), зазначеним у додатку 2 у графах 3 - 7 у рядках «РАЗОМ за розділами I, II та III, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» відповідно.

Загальний обсяг фінансування у графах 3-7 у рядках «Фінансування, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» має дорівнювати показникам фінансування, зазначеним у додатку 3 у графах 3 - 7 у рядках «УСЬОГО за розділом I, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» відповідно.

Загальний обсяг повернення кредитів у графах 3 - 7 у рядках «Повернення кредитів, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» має дорівнювати показникам повернення кредитів, зазначеним у додатку 8 у графах 3 - 7 у рядках «Повернення кредитів, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» відповідно.

Загальний обсяг видатків у графах 3 - 7 у рядках «Видатки (з міжбюджетними трансфертами), у тому числі», «загальний фонд», «спеціальний фонд, у тому числі» має дорівнювати показникам видатків та надання кредитів з бюджету головним розпорядникам коштів, зазначеним у додатку 6 у графах 3 - 7 у рядках «УСЬОГО, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд, у тому числі» відповідно.

Загальний обсяг надання кредитів у графах 3 - 7 у рядках «Надання кредитів, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» має дорівнювати показникам надання кредитів, зазначеним у додатку 8 у графах 3 - 7 у рядках «Надання кредитів, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» відповідно.

Показники, зазначені у розділі I додатка 1 у графах 3 - 7 у рядках «УСЬОГО за розділом I, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд», мають дорівнювати показникам, зазначеним у розділі II додатка 1 у графах 3-7 у рядках «УСЬОГО за розділом II, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд, у тому числі» відповідно.

10. Додаток 2 «Показники доходів бюджету» призначений для наведення детальної інформації щодо показників за основними видами доходів бюджету (з деталізацією до четвертого рівня ієрархії). Цей додаток містить загальні показники доходів бюджету без урахування міжбюджетних трансфертів, показники міжбюджетних трансфертів з державного бюджету та інших місцевих бюджетів і складається з трьох розділів:

у розділі I «Доходи (без урахування міжбюджетних трансфертів)» за загальним фондом бюджету відображаються податкові надходження; неподаткові надходження; доходи від операцій з капіталом. За спеціальним фондом бюджету - податкові надходження; неподаткові надходження; доходи від операцій з капіталом; надходження від Європейського Союзу, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ; цільові фонди;

у розділах II, III відображаються надходження трансфертів з державного бюджету та з інших місцевих бюджетів з розподілом за загальним та спеціальним фондами.

У графах 1, 2 зазначаються код та найменування показника згідно з бюджетною класифікацією;

у графі 3 (20 рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 4 (20 рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 5 - 7 (20 рік (план)) - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.

Обсяг доходів, що надходять до місцевого бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів) (рядок «УСЬОГО за розділом I, у тому числі:»), у графах 3 - 7 розраховується як сума надходжень загального фонду (рядок «загальний фонд») та спеціального фонду (рядок «спеціальний фонд»).

Обсяг трансфертів, що надходять з державного бюджету (рядок «УСЬОГО за розділом II, у тому числі:»), у графах 3 - 7 розраховується як сума надходжень загального фонду (рядок «загальний фонд») та спеціального фонду (рядок «спеціальний фонд»).

Обсяг трансфертів, що надходять з інших місцевих бюджетів (рядок «УСЬОГО за розділом III, у тому числі:»), у графах 3 - 7 розраховується як сума надходжень загального фонду (рядок «загальний фонд») та спеціального фонду (рядок «спеціальний фонд»).

Сума показників міжбюджетних трансфертів, зазначених у додатку 2 у розділах II, III (сума рядків «УСЬОГО за розділом II, у тому числі:» та «УСЬОГО за розділом III, у тому числі») у графах 3-7, має дорівнювати показникам міжбюджетних трансфертів, зазначеним у додатку 11 (рядок «РАЗОМ за розділами I, II:, у тому числі:») у графах 3-7.

У рядку «РАЗОМ за розділами I, II та III, у тому числі:» у графах 3 - 7 зазначається загальний обсяг доходів місцевого бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів та розраховується як сума рядків «УСЬОГО за розділом І, у тому числі:», «УСЬОГО за розділом II, у тому числі:» та «УСЬОГО за розділом III, у тому числі:».

Загальний обсяг доходів місцевого бюджету, зазначений у додатку 2 у графах 3-7 у рядках «РАЗОМ за розділами I, II та III, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд», має дорівнювати обсягу доходів (з міжбюджетними трансфертами), зазначеному в розділі I додатка 1 у графах 3 - 7 у рядках «Доходи (з міжбюджетними трансфертами), у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» відповідно.

Показники доходів, справляння яких контролює сільська рада, розраховуються самостійно на основі фактичних надходжень звітного року, очікуваних надходжень поточного року з урахуванням тенденцій справляння таких надходжень на конкретній адміністративно-територіальній одиниці та з урахуванням змін в податковому законодавстві.

Для отримання показників доходів, справляння яких не контролює сільська рада, фінвідділ звертається за інформацією до відповідних територіальних органів, які контролюють справляння таких надходжень.

11. Додаток 3 «Показники фінансування бюджету» містить інформацію щодо показників фінансування місцевого бюджету, де зазначаються показники за основними джерелами фінансування бюджету (з розподілом на загальний та спеціальний фонди). Показники у додатку 3 зазначаються за групуючими кодами бюджетної класифікації, згідно з Класифікацією фінансування бюджету за типом кредитора, Класифікацією фінансування бюджету за типом боргового зобов’язання затверджених наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11.

У розділі I зазначається обсяг внутрішнього та зовнішнього фінансування за типом кредитора за загальним та спеціальним фондами, згідно з Класифікацією фінансування бюджету за типом кредитора, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11;

та активними операціями за загальним та спеціальним фондами, згідно з Класифікацією фінансування бюджету за типом боргового зобов’язання, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11.

У графах 1, 2 зазначаються код та найменування показника відповідно до бюджетної класифікації;

у графі 3 (20 рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 4 (20 рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 5 - 7 (20 рік (план)) - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.

Загальний обсяг фінансування за типом кредитора у графах 3 - 7 у рядках «УСЬОГО за розділом I, у тому числі:», «загальний фонд» та «спеціальний фонд» має дорівнювати показникам фінансування за типом боргового зобов’язання у графах 3-7 у рядках «УСЬОГО за розділом II, у тому числі:», «загальний фонд» та «спеціальний фонд» та показникам, зазначеним у пункті 2 розділу I додатка 1 у графах 3 - 7 у рядках «Фінансування, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» відповідно.

12. Додаток 4 «Показники місцевого боргу» зазначаються за групуючими кодами Класифікації боргу за типом кредитора, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11.

Показники обсягу місцевого боргу зазначаються на кінець періоду з розподілом на внутрішній та зовнішній.

Показники обсягу внутрішнього боргу зазначаються в національній валюті, в іноземній валюті та у гривневому еквіваленті іноземної валюти.

Показники обсягу зовнішнього боргу зазначаються в іноземній валюті та у гривневому еквіваленті іноземної валюти.

Окремо зазначаються обсяги місцевого боргу відповідно до укладених кредитних договорів, емісії облігацій місцевих позик з розподілом на внутрішній та зовнішній.

У кінці цього додатка підсумовуються показники в національній валюті.

У графах 1, 2 зазначаються код та найменування показника відповідно до бюджетної класифікації;

у графі 3 (20 рік (звіт)) - код літерний валюти Національного банку України відповідно до Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04 лютого 1998 року № 34 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 19 квітня 2016 року № 269) (далі - код літерний валюти);

у графі 4 (20 рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графах 5 (20 рік (затверджено) - показники на поточний бюджетний

період;

у графах 6-8 (20_рік (план)) - показники щодо обсягу місцевого боргу відповідно до прогнозного Графіка отримання кредитів (позик), погашення та обслуговування місцевого боргу та гарантованого сільською територіальною громадою боргу відповідно до укладених кредитних договорів /договорів позик та емісії облігацій місцевих позик, а також показники місцевого боргу з урахуванням обсягу отримання / погашення кредитів (позик) та емісії облігацій місцевих позик, які планується залучити у середньостроковому періоді.

13. У додатку 5 «Показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов’язань та гарантованого Автономною Республікою Крим, обласною радою, міською, селищною чи сільською територіальною громадою боргу» зазначаються показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов’язань та гарантованого сільською територіальною громадою боргу на кінець періоду (за роками):

у розділі І - обсяг надання місцевих гарантій з розподілом на внутрішній та зовнішній.

Показники обсягу надання внутрішніх гарантій зазначаються у національній валюті, в іноземній валюті та у гривневому еквіваленті іноземної валюти.

Показники обсягу надання зовнішніх гарантій зазначаються в іноземній валюті та у гривневому еквіваленті іноземної валюти.

У кінці І розділу підсумовуються показники у національній валюті.

у розділі II - обсяг платежів, пов’язаних з виконанням гарантійних зобов’язань сільської територіальної громади. Окремо зазначаються обсяги платежів, пов’язані з виконанням гарантійних зобов’язань сільської територіальної громади відповідно до укладених правочинів щодо надання місцевих гарантій.

у розділі ІІІ - обсяг гарантованого сільською територіальною громадою боргу на кінець періоду з розподілом на внутрішній та зовнішній.

Показники обсягу гарантованого внутрішнього боргу зазначаються в національній валюті, в іноземній валюті та у гривневому еквіваленті іноземної валюти.

Показники обсягу гарантованого зовнішнього боргу зазначаються в іноземній валюті та у гривневому еквіваленті іноземної валюти.

Окремо зазначаються обсяги гарантованого сільською територіальною громадою боргу відповідно до укладених правочинів щодо надання місцевих гарантій з розподілом на внутрішній та зовнішній.

У кінці ІІІ розділу підсумовуються показники в національній валюті.

У графі 1 зазначається порядковий номер;

у графі 2 - найменування показника згідно з бюджетною класифікацією;

у графі 3 - код літерний валюти;

у графі 4 (20 рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графах 5 (20 рік (затверджено)) - показники на поточний бюджетний період;

у графах 6 - 8 (20 рік (план)) - показники щодо обсягу отримання/погашення кредитів (позик), залучених під місцеві гарантії, обсягу гарантованих зобов’язань та обсягу гарантованого сільською територіальною громадою боргу згідно із укладеними правочинами щодо надання місцевих гарантій, а також відповідні показники з урахуванням обсягу отримання / погашення кредитів (позик), які планується залучити під місцеві гарантії у середньостроковому періоді.

Під час підготовки пропозицій щодо залучення додаткових коштів до місцевого бюджету чи надання додаткових місцевих гарантій враховується необхідність дотримання принципу збалансованості місцевого бюджету на середньостроковий період.

14. Додаток 6 «Граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету головним розпорядникам коштів» містить інформацію щодо розподілу граничного обсягу витрат та надання кредитів за головними розпорядниками коштів відповідного місцевого бюджету окремо за загальним та спеціальним фондами на середньостроковий бюджетні періоди.

У графі 1 зазначається код згідно з Типовою відомчою класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793;

у графі 2 - найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету;

у графі З (20 рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 4 (20 рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 5-7 (20 рік (план)) - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.

У рядку «УСЬОГО, у тому числі:» у графах З - 7 зазначається сума видатків за всіма головними розпорядниками місцевого бюджету, яка має дорівнювати сумі видатків загального фонду (рядок «загальний фонд») та спеціального фонду (рядок «спеціальний фонд»).

Показники, зазначені у додатку 6 у графах З - 7 у рядках «УСЬОГО, в тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» мають дорівнювати показникам, зазначеним у розділі II додатка 1 у графах З - 7 у рядках «УСЬОГО за розділом II, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» відповідно.

15. У додатку 7 «Граничні показники видатків бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету» зазначаються показники видатків місцевого бюджету, включаючи показники трансфертів іншим бюджетам.

У додатку 7 видатки слід зазначати за групуючими кодами Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 79З (із змінами), без детального розподілу за бюджетними програмами.

Міжбюджетні трансферти, які планується надавати іншим бюджетам (державному та місцевим), також слід зазначати без розподілу за видами та програмами, проте окремим рядком необхідно зазначити (у разі наявності) реверсну дотацію.

У графах 1, 2 зазначаються код та найменування показника згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 79З (із змінами);

у графі З (20 рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 4 (20 рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 5-7 (20 рік (план)) - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.

Показники міжбюджетних трансфертів, зазначені у додатку 7 у графах З - 7 у рядках «9000 Міжбюджетні трансферти, у тому числі:», «загальний фонд, у тому числі», «спеціальний фонд», мають дорівнювати показникам міжбюджетних трансфертів, визначеним у додатку 11 у графах 4 - 8 у рядках «РАЗОМ за розділами I та II, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» відповідно.

Загальний обсяг показників видатків бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 (із змінами), у графах 3 - 7 у рядках «УСЬОГО, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» має дорівнювати загальному обсягу видатків, зазначеному в додатку 1 у графах 3 - 7 у рядках «Видатки (з міжбюджетними трансфертами), у тому числі», «загальний фонд», «спеціальний фонд» відповідно.

16. Додаток 8 «Граничні показники кредитування бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету» містить інформацію щодо показників кредитування бюджету, визначених у межах загальних граничних показників надання кредитів з місцевого бюджету, за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 (із змінами) (з розподілом на загальний та спеціальний фонди).

У цьому додатку зазначається інформація щодо повернення/надання кредитів та результатів кредитування за кодами Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 (із змінами), за загальним і спеціальним фондами.

У графах 1, 2 зазначаються код та найменування показника відповідно до Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету;

у графі 3 (20 рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 4 (20 рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 5 - 7 (20 рік (план)) - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.

Показники, зазначені у рядках «Повернення кредитів, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» граф 3 - 7 таблиці додатка 8, мають дорівнювати показникам, зазначеним у рядках «Повернення кредитів, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» граф 3 - 7 розділу І таблиці додатка 1, відповідно.

Показники, зазначені у рядках «Надання кредитів, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» граф 3 - 7 таблиці додатка 8, мають дорівнювати показникам, зазначеним у рядках «Надання кредитів, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» граф 3 - 7 розділу ІІ таблиці додатка 1, відповідно.

17. Додаток 9 «Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій регіону (територіальної громади) на 20 -20 роки» містить інформацію щодо публічних інвестицій місцевого бюджету, визначених у межах загальних граничних показників видатків місцевого бюджету та надання кредитів з місцевого бюджету на середньостроковий бюджетний період, у розрізі пріоритетних напрямів публічних інвестицій у відповідній галузі (секторі).

У графі 1 зазначається порядковий номер;

у графі 2 - зазначається код, згідно з Типовою відомчою класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793;

у графі 3 - галузь (сектор), в тому числі основні (пріоритетні) напрями публічних інвестицій з урахуванням схваленого середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій регіону (територіальної громади);

у графі 4 - найменування документа стратегічного планування (програмного документа) відповідно до якого передбачається здійснення публічних інвестицій у відповідній галузі (секторі);

у графі 5 - загальний обсяг публічних інвестицій;

у графі 6 (20 рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за

попередній бюджетний період (обсяг фактичних витрат, здійснених за публічними інвестиційними проектами та програмами публічних інвестицій, в рамках основних (пріоритетних) напрямів інвестування);

у графі 7 (20 рік (затверджено)) - показники, затверджені на поточний бюджетний період (обсяг витрат у поточному році за публічними інвестиційними проектами та програмами публічних інвестицій, в рамках основних (пріоритетних) напрямів інвестування);

у графі 8 - 10 (20 рік (план)) - розподіл обсягу публічних інвестицій на середньостроковий бюджетний період з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій регіону (територіальної громади).

18. У додатку 10 «Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів» зазначаються показники міжбюджетних трансфертів, які планується отримати з інших бюджетів (державного та місцевих) у розрізі їх видів та бюджетів:

у графі 1 - код, згідно Класифікації доходів бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11 / код бюджету;

у графі 2 - найменування трансферту/найменування бюджету - надавача міжбюджетного трансферту;

у графі 3 (20__ рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 4 (20__ рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 5 - 7 (20 рік (план)) - розподіл орієнтовних граничних показників

на середньостроковий бюджетний період.

Загальний обсяг міжбюджетних трансфертів у графах 3 - 7 у рядках «РАЗОМ за розділами I та II:, у тому числі:» має дорівнювати сумі показників трансфертів, зазначених у розділах II та III додатка 2 у графах 3 - 7 у рядках «УСЬОГО за розділом II, у тому числі:» та «УСЬОГО за розділом III, у тому числі» відповідно.

19. У додатку 11 «Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам» зазначаються показники міжбюджетних трансфертів до інших бюджетів (державного та місцевих) у розрізі їх видів та бюджетів:

у графі 1 - код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, відповідно до Структури кодування Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 (із змінами) / код бюджету;

у графі 2 - код, згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 (із змінами);

у графі 3 - найменування трансферту / найменування бюджету - отримувача міжбюджетного трансферту;

у графі 4 (20 рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 5 (20 рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 6 - 8 (20 рік (план)) - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.

Загальний обсяг міжбюджетних трансфертів у графах 4 - 8 у рядках «РАЗОМ за розділами I, II:, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» має дорівнювати показникам міжбюджетних трансфертів, зазначеним у додатку 7 у графах 3 - 7 у рядках «9000 Міжбюджетні трансферти, у тому числі:», «загальний фонд», «спеціальний фонд» відповідно.





Начальник відділу Наталя ТИМЧЕНКО

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux